1911
У 1911 році тут почав будівництво будинку режисер і актор Н. Д. Лебедєв, але йому так і не вдалося завершити його через брак коштів. Він звернувся до Кредитного банку, пізніше керівництво банку було заарештовано, а права на власність перейшли до кредитора, який планував продати будинок, але напередодні Першої світової війни знайти покупців було складно. У народі будівлю прозвали "червоний будинок", оскільки він був збудований з червоної цегли.
1950
До кінця 1950 року будинок простояв недобудованим. У мешканців Миколаєва цей будинок викликав лише негативні емоції і вони намагалися обминати його. Про цей будинок складали легенди, а поліції доводилося часто тут влаштовувати облави.
Життя у кінотеатрі з'явилося за радянської влади та будівництво було відновлено

1963

1963 року в будівлі розпочала роботу українська кіностудія “Батьківщина”. У цей час у місті вже працювало багато кінотеатрів (“Сталінець”, “Перемога”, ім. Горького, “Хроніка”, пізніше новий “Піонер”, “Юність”, “Іскра”). Після війни дістати квитки було дуже складно, жителі міста часто користувалися послугами перекупників та купували їх утридорога. Зараз це дивно чути, що замість реклами перед фільмом у кінотеатрах на той час грав оркестр, виступали солісти, виконуючи відомі пісні.